Autor Wątek: AC z regresem czy oc z ubezpieczenia sprawcy?  (Przeczytany 4997 razy)

Offline rodos

• Audi'holik
  • *
    • Status GG
  • Imię: arek
  • Miasto: kolo wroclawia
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0tdi 306.8km
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Dolnośląskie
AC z regresem czy oc z ubezpieczenia sprawcy?
« dnia: Wrzesień 07, 2016, 10:31:27 am »
Witam jakis czas temu mialem nieprzyjemna sytuacje koles mi wymusil pierwszenstwo ( jak sie okazalo 0.9 promila) i auto troche rozwalone (maska zderzak grill 2 lampy 2 blotniki i na pewno cos z paskiem od alternatora ( brak ladowania).Auto nie nadawalo sie do jazdy skorzystalem z swojego ubezpieczenia mam wszystko ac oc jakis  najwyzszy assistance.Pierwszy problem zaczal sie gdy chcialem auto zastepcze na juz gdyz jechalem na wakacje i bylem w polowie drogi a chcialem kontynuowac.Okazalo sie ze na juz nie maja auta mojej klasy dostane segment albo 2 nizsze mimo to zgodzilem sie za chwile kolejny tel ze za 2-3 h auto bedzie podstawione  wiec juz zrezgynowalem i wrocilem razem z laweta do domu ( plus 2 pasazerow) stad laweta przyjechala wraz z osobowka ktora ja musialem jechac (ledwo zyjaca renault thalia..).Gdy zglosilem szkode babka na infolinii stwierdzila iz sprawca byl pod wplywem alkoholu i nie nalezy mi sie auto zastepcze wiec chcialem skorzytac z mojego ubezpieczenia po 30 min rozmowy na infolinii pzu spelnilem wszystkie wymagania wypadek auto holowane itd ale auto mi sie nie nalezy gdyz byl transport osob z miejsca wypadku czyli mialem sam wracac pasazerow wyslac na stopa wtedy dostalbym auto zastepcze:).Pani stwierdzila ze mam auto zalatwic na wlasna reke i wyslac im faktury za ktore zostana zwrocone mi pieniadze.Po paru dniach byl rzeczoznawca i jak zobaczylem kosztorys to zaczalem sie smiac ogolnie kwoty zanizone 3-4 krotnie zadnej oryginalnej czesci wszystko zamienniki i to nawet boje sie myslec jakie przykladem jest lampa w serwisie koszt lampy 3100 zl oni  licza lampe 690 zl i tak z kazda czescia.Napisalem im ze albo licza mi czesci ori albo oddaje auto do serwisu i niech sie sami miedzy sobia kopia jak sie okazuje wariant ktory niby byl jedynym wyjsciem czyli zgloszenie szkody z mojego AC nastepnie regres na oc sprawcy nie obejmuje naprawy w autoryzowanym serwisie.Naprawa z OC sprawcy jak najbardziej obejmuje oddania auta do Audi ale ze sprawca byl pijany pani( z pzu) twierdzi ze nie moge korzystac z OC sprawcy.Na dzien dzisiejszy sprawa wyglada nastepujaco wycofalem zgloszenie z pzu powodem byly smieszne kwoty.Jak sie pozniej dowiedzialem moge zglosic szkode w Mtu(ubepieczenie sprawcy) bezwzgledu na to czy byl pijany czy nie odrazu zaproponowali mi auto zastepcze segmentu D rzeczoznawce mam umowionego na piatek i czekam na dalszy rozwoj sprawy.Z tego co sie dowiedzialem to nie moga mi wciskac najtanszych zamiennikow jak to mialo miejsce w pzu a dwa jezeli kwota mnie nie nie bedzie satysfakcjonowala to moge oddac auto do Audi i oni beda sie rozliczac z mtu.Pytanie do was czy faktycznie o wiele bardziej jest oplacalne korzystanie z oc sprawcy jak z wlasnego ubepiczenia z regresem ? Czy z ac moga tak zanizac ceny poprzez zamienniki a w oc musza zaproponowac ceny ori czesci?  I czy faktycznie ktos ma wiedze czy z wlasnego AC nie mozna oddac auta do serwisu?Jezeli auto zastepcze ktore sam zalatwilem(audi q5 220 zl doba netto) bedzie dla nich zbyt wysoka kwota moga mi odmowic pokrycia kosztow auta zastepczego?  Pytam gdyz Pani z pzu co chwile mi dawala zle informacje ogolnie jak widze dzialanie Pzu to plakac sie chce niby mtu tez nie jest jakies super ale o wiele mniej problemow stwarzaja...
306.8km-639.4nm

Offline daniel1d

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Daniel
  • Miasto: Siedlce
  • Oznaczenia Silnika:: 3.2
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: AC z regresem czy oc z ubezpieczenia sprawcy?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:02:19 pm »
Zależy od tego jak jest skonstruowana umowa AC,jak są tam jakieś zapiski to mogą liczyć z zamienników i z tym nie wygrasz.Z OC sprawcy też pewnie policzą z zamienników bo tak zawsze robią ,a oni muszą liczyć z oryginału ale korzystają z naiwności ludzi którzy się i taką kwotą zadowolą.Firmie z OC sprawcy można zrobić sprawę w sądzie i wtedy wypłacą tyle ile trzeba.Są firmy które się tym zajmują bo samemu nie wygrasz sprawy,a oni robią to za procent z odszkodowania lub wykupują szkodę od Ciebie za gotówkę.Zadzwoń pod ten nr 661 592 717 oni się takimi sprawami zajmują.Co do auta zastępczego mogą Ci nie zapłacić całej faktury i jak jesteś vacie to Ci zapłacą netto.

Offline trzeciaq

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2009
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2016, 16:28:24 pm »
OC sprawcy zawsze jak nie twoja wina, wstawiasz do autoryzowanego gdzie ci wskaza i to juz twoj ubezp sie gryzie z jego o koszty.
A jak dasz ze swojego AC to szkoda bedzie ci wisiec na koncie i ten regres bardzo dlugo schodzi a czasami mowia ze nie odzyskali.
A jak wiadomo skladki od tego roku poszly moco w gore wiec jak zwyzke zalapaiasz to bedzie jeszcze wyzsza
V6 240km

Offline trzeciaq

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2016, 16:32:21 pm »
jesli chodzi o AC to zalezy jaka umowa czy obejmuje wariant: naprawa w serwisach / wycena , amortyzacja czesci, udział własny.
Z doswiadczenia wiem ze te sprawy z AC z regres ciagną się 3-5lat
V6 240km

Offline rodos

• Audi'holik
  • *
    • Status GG
  • Imię: arek
  • Miasto: kolo wroclawia
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0tdi 306.8km
  • Rocznik Auta: 2020
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2016, 16:53:48 pm »
Czyli ten regres to o kant dupy można rozbić... Szkoda straconego tygodnia.
306.8km-639.4nm

Offline trzeciaq

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2016, 21:27:36 pm »
Miałem taką szkodę parkingowa z regresem na sprawcę tynkbz budynku spadł na bagażnik. I szkoda została na moim koncie a składkę chyba wtedy aviva o 80% mi chciała zwiekszyc

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

V6 240km

Offline voltur

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2014
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Zachodnio-pomorskie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2020, 16:39:33 pm »
Wow, niezła reklama. Odkopać temat z przed 4 lat i wkleić link do jakiejś pseudo firmy.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15