Autor Wątek: Klima raz działa raz nie  (Przeczytany 3129 razy)

Offline Odysej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 TDI CAPA
  • Rocznik Auta: 2007
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Lubelskie
Klima raz działa raz nie
« dnia: Czerwca 15, 2019, 13:29:12 pm »
Witam mam problem w mojej Audi A5 rok 2007 klima jedno strefowa
Mianowicie , klimatyzacja po włączeniu działa przez około 30 minut , następnie, gdy jest włączona na auto zaczyna działać bardziej jak nawiew , to powietrze nie jest "zimne "
W momencie, gdy ustawie na tryb manualny i na najniższą temperaturę to jest bez zmian klima dalej nie chłodzi .
Gdy wyłączę klimatyzacje na około 10/15 minut i włączę ponownie to dalej wraca do normalnego funkcjonowania , i po kilkunastu minutach problem dalej się powtarza. i tak w kółko , wyłączam
ją na chwile , i uruchamiam ponownie . Aktualnie auto stoi od dłuższego czasu, ponieważ robię nim tylko trasę Niemcy-Polska a za jakiś czas szykuje mi się wyjazd i nie chciałbym męczyć się w taką pogodę z klimatyzacją
Dodam, że byłem na serwisie , auto miało opróżnianą klimatyzację i nabijaną ponownie ( była praktycznie pełna ) również sprawdzana była na komputerze i nie wykazała żadnych błędów , dlatego też tu moje pytanie.

RF300691

  • Gość
Odp: Klima raz działa raz nie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 18, 2019, 14:36:47 pm »
Miałem kiedyś podobną sytuację w audi a3. Po włączeniu klimy działała przez chwilę, a potem automatycznie się wyłączała. Przyczyną był zatarty wiatrak klimatyzacji. Nie było żadnych błędów w klimie. Usterka wyszła po próbie uruchomienia wiatraka przez kompa.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15