Autor Wątek: Pełna funkcjonalność MMI z BT Audio  (Przeczytany 83 razy)

Offline marcin2242

• Początkujący
  • *
  • Imię: Marcin
  • Miasto: Orawka
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TDI 170KM
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Małopolskie
Pełna funkcjonalność MMI z BT Audio
« dnia: Styczeń 30, 2020, 13:39:49 pm »
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
Kupiłem ostatnio taki transmiter BT - https://efox.pl/pl/p/Kabel-AUX-adapter-AMI-MMI-bluetooth-SKODA-AUDI-VW/1504
(urządzenie podpiąłem do fabrycznego wejścia AMI w schowku).
W opisie na stronce piszą że jest "Sterowanie za pomocą Joysticków MMI i z kierownicy multifunkcyjnej." jednak jedyne czym mogę sterować to głośność.

Najbardziej interesuje mnie ten streaming muzyki ze Spotify.
Nie mogę przełączać utworów na panelu nawigacyjnym ani na kierownicy, nie ma też info. o aktualnie granym utworze. Po wyłączeniu silnika i MMI, ,muzyka w komórce się nie zatrzymuje.
Najbardziej zależy mi na w/w funkcjach.

Czy to kwestia złego transmitera jaki kupiłem, w sensie czy są inne transmitery BT do AMI, które obsługują info o utworze, przełączanie utworów itp?
Czy taka funkcjonalność jest możliwa dopiero po zamontowaniu takiego zestawu:https://sklephadron.pl/dedykowane/5178-modul-bluetooth-i-aux-do-audi-mmi-3g.html?
Bo jeśli jest transmiter do AMI który by to obsłużył, to po prostu nie chciałbym przepłacać na ten moduł wyżej.

Druga sprawa, czy ktoś przeciągał może AUXa do podłokietnika? Chciałbym sobie tam wyprowadzić to wejście, tylko nie wiem jak to zrobić mało inwazyjnie. :)

Audi A5, 2009. MMI 3G High. Wejście AMI w schowku.

Dzięki za pomoc

Pozdro.

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Pełna funkcjonalność MMI z BT Audio
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2020, 17:49:13 pm »
Z tego co się orientuję, muzyką możesz sterować tylko za pośrednictwem telefonu. Bezpośrednie połączenie telefonu po przez bluetooth jest tylko w MMI 3g plus, które występowało w polifcie. Podbnie sytuacja ma się podłączają telefon do złącza aux w schowku. Sterowanie odbywa się po przez telefon, a z poziomu MMI działa tylko głośność.
a3 8P >>> a5 8T...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15