Autor Wątek: Naprawa blacharska z OC sprawcy - Warszawa  (Przeczytany 353 razy)

Offline Rox29

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Artur
  • Miasto: Warszawa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CDNC 254KM/345NM
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Multitronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Mazowieckie
Naprawa blacharska z OC sprawcy - Warszawa
« dnia: Maj 06, 2020, 15:00:44 pm »
Cześć,

z góry przepraszam jeśli już taki temat był ale nie mogę znaleźć oraz mam kilka dodatkowych pytań. Wczoraj stuknęła we mnie pani w garażu i uszkodziła nieco lewy przód auta. Wgięte nadkole przy łączeniu ze zderzakiem i obtarty zderzak tuż obok. Protokół i wszystko już spisane, zgłoszone do OC sprawcy.

O dziwo nigdy w życiu nie miałem jeszcze żadnej stłuczki, a że o auto bardzo dbam i zależy mi na utrzymaniu jego wartości mam kilka pytań.

1. Czy w przypadku tego auta A5 Facelift 2012 rocznik i stosunkowo małych uszkodzeń lepiej brać gotówkę czy opcję bezgotówkową i naprawiać w warsztacie?

2. Jaki możecie polecić serwis, który to wykona fachowo, nie chciałbym stracić kilku tys na wartości auta przez jakąś fuszerę. Musi być na terenie Warszawy. Czy mogę jechać z tym do ASO? Wszystkie części mam oryginalne, ale nie serwisuję już w ASO autka. Auto już ma prawie 8 lat.

3. Oprócz uszkodzeń ze stłuczki mam na tylnym zderzaku małą wgniotkę i zarysowanie do naprawy już na własny koszt. Czy można/opłaca się taki zderzak naprawiać/lakierować czy szukać nowego? Oryginały pewnie mega drogie a używany zderzak z allegro i tak będzie do lakierowania i tez nie wiadomo jak kwestia zaczepów itd.

Dzięki wielkie i pozdrawiam.

Offline voltur

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2014
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Województwo: Zachodnio-pomorskie
Odp: Naprawa blacharska z OC sprawcy - Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2020, 14:47:37 pm »
Możesz jechać do ASO, nie ma znaczenie że samochód nie jest tam serwisowany. Jedziesz na oględziny, później umawiasz się na zostawienie auta, robią wszystko na oryginalnych częściach, dostajesz fakturę do wglądu (na kosmiczną kwotę oczywiście :>) i cieszysz się jazdą.
Jeżeli chcesz przygarnąć trochę gotówki, to wybierasz drugą opcję. Przyjeżdża rzeczoznawca, dostajesz kosztorys (możesz się z nim nie zgodzić i stwierdzić że zaniżyli wartość szkody, często później przychodzi zrewidowana wycena) i na własną rękę szukasz warsztatu który Ci to zrobi.

Ad 3. Nowy zderzak również trzeba polakierować, nie przychodzą w kolorze.

Offline Rox29

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Artur
  • Miasto: Warszawa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CDNC 254KM/345NM
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Multitronic