Autor Wątek: Zawieszenie z 1BA na Bilstein B12 Pro-Kit - kłopoty  (Przeczytany 108 razy)

Offline pr2emo

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Zawieszenie z 1BA na Bilstein B12 Pro-Kit - kłopoty
« dnia: Marzec 31, 2021, 14:01:12 pm »
Witam,
Potrzebuję porady.
Z racji tego, że oryginalne zawieszenie 1BA się skończyło (auto ma nalot 330 000 km, robiony od 0 km) tzn. tylne sprężyny już nie trzymały wysokości, a przednie amortyzatory już były do wymiany, zakupiłem nowy zestaw Bilstein B12 Pro-Kit i zostało to zamontowane na aucie. No i zaczęły się problemy. Wyczuwalna jest każda nierówność nawet najmniejsza, auto wręcz podskakuje na małych nierównościach i sprawia wrażenie niestabilnego na prostych bo cały czas drży nawet na autostradach i eskach. Zbieżność oczywiście ustawiona. Dzieje się to na kołach zimowych 17", a po założeniu 20" jest jeszcze gorzej, a drżenie jeszcze większe. Trzymanie w zakrętach jest rewelacyjne ale ogólnie jazda bardzo nieprzyjemna nawet na równych prostych odcinkach. Amortyzatory w tym zestawie to Bilstein B8.
Czy coś z tego zestawu może być zepsute lub nieodpowiednie, a może jakaś inna przyczyna?

Offline kalbar

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: CAUA
  • Rocznik Auta: 2008
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: Zawieszenie z 1BA na Bilstein B12 Pro-Kit - kłopoty
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2021, 22:15:16 pm »
ja jezdze na takim samym zawiasie i 20' na lato i faktycznie jest twardo. Na przejazdach kolejowych czy innych garbach musze praktycznie zwalniać do 0, omijam wszystkie studzienki itd aczkolwiek na dobrej drodze jest bajka, w zakrętach ktore czasami ostro atakuje trzyma sie super takze cos za cos. Jezeli jezdzisz autem na co dzien to wg mnie jedynie seria - ja jezdze sporadycznie tym autem dlatego akceptuje wszelkie wady i zalety tego zawieszenia i zakładałem je w pełni świadomie jakie bede konsekwencje. Btw ja roznicy miedzy 18' a 20' na tym zawiasie praktycznie nie widze - w jednym i drugim przypadku jest twardo :D

Offline pr2emo

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2011
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2021, 12:33:46 pm »
Na innym audi (co prawda było to stare TT mk1) przez długi czas jeździłem ze sprężynami Pro-Kit i amortyzatorami Bilstein B6 i było rewelacyjnie dobrze. Stąd moje wielkie zaskoczenie, że tutaj aż całe auto drży nawet na dobrej drodze. W sumie to podejrzewam, że może ta zbieżność jest niewłaściwie zrobiona, bo nie wiem czy zostało to wszystko poluźnione żeby się ułożyło przed ustawieniem zbieżności. I może być tak, że wszystkie koła walczą ze sobą.

Offline kalbar

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: CAUA
  • Rocznik Auta: 2008
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2021, 18:43:28 pm »
tylko, że B6 mają dłuższy skok (teoretycznie są do ori sprężyn) więc przy krótszej sprężynie mogły się inaczej zachowywać niż B8.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15